LEPSZE POŁĄCZENIE Z DROGĄ EKSPRESOWĄ S7
2010-03-10
Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, utrzymał w mocy zaskarżone zezwolenie prezydenta Krakowa na realizację inwestycji - przedłużenie ul. Christo Botewa do drogi ekspresowej S7. Planowana inwestycja pozwoli kierowcom łatwiej wyjechać na drogę S7. Ma się także przyczynić do zmniejszenia ruchu w centrum miasta.

Inwestycja obejmuje rozbudowę ul. Surzyckiego i ul. Christo Botewa i budowę przedłużenia tej ulicy od skrzyżowania z ul. Półłanki do węzła z trasą S7. Wojewoda nie przychylił się do wnoszonych skarg i uznał, że decyzja prezydenta Krakowa jest zgodna z prawem. Do wojewody złożono sześć skarg, które dotyczyły m.in. błędnego nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, zaprojektowania większej ilości ekranów akustycznych, uchylenia w całości tej decyzji jako niezgodnej z prawem.

Nowa droga będzie miała dwa pasy ruchu w kierunku zachodnim i trzy pasy ruchu w kierunku wschodnim (w tym pas serwisowy). Inwestycja obejmuje także budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, chodnika i zatoki autobusowej. Powstanie także sygnalizacja świetlna, oświetlenie uliczne, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Ciąg ul. Surzyckiego – Rybitwy – Christo Botewa stanowi fragment tzw. Trasy Płaszowskiej. Jest to ciąg komunikacyjny, który łączy drogę S7 z ul. Klimeckiego. Ta inwestycja zapewni kierowcom łatwy i bezkolizyjny wyjazd na drogę S7.

Inwestycja będzie kosztować ok. 77 mln zł, z czego ok. 21,5 mln pochodzi z budżetu Miasta Krakowa, a ok. 56 mln z Unii Europejskiej. Decyzja prezydenta Krakowa miała rygor natychmiastowej wykonalności, czyli - pomimo składanych skarg - jest już realizowana. Planuje się, że budowa zakończy się pod koniec sierpnia tego roku.
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj