RADOSNA SZKOŁA ZA 16 MILIONÓW
2010-03-17
Ponad 16 mln zł dostała Małopolska na realizację programu „Radosna szkoła”. Dzięki tym pieniądzom 772 małopolskie szkoły utworzą kąciki i place zabaw.

W ramach programu „Radosna szkoła” szkoły podstawowe mogą otrzymać dofinansowanie do budowy placów zabaw oraz do zakupu pomocy dydaktycznych (np. gier, torów przeszkód, klocków) do kącików zabaw w budynkach. Wnioski o dofinansowanie w tegorocznej edycji programu na rok 2010 złożyło 913 szkół. Po pierwszej ocenie wniosków szkoły miały 14 dni na przysłanie odwołań od przyznanej punktacji. Odwołań takich wpłynęło 6. Pozytywnie rozpatrzono jedno, dzięki czemu szkoła znalazła się na wyższej pozycji listy rankingowej.

Listy szkół wraz z punktacją znajdują się poniżej:

POMOCE DYDAKTYCZNE
SZKOLNE PLACE ZABAW
ODRZUCONE WNIOSKI

Na program „Radosna szkoła” w roku 2010 Małopolska otrzymała 16 mln 23 tys. 178 zł. Pieniądze dostaną wszystkie szkoły, które starały się o dofinansowanie miejsc zabaw oraz wszystkie szkoły, które składały wnioski dotyczące placów zabaw także w poprzedniej edycji programu. Ze 136 szkół, które po raz pierwszy starały się o dofinansowanie do tworzenia placów zabaw, pieniądze dostanie 66.

Rządowy program „Radosna szkoła” realizowany jest w latach 2009-2014. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld. zł, z czego ponad 1,2 mld. zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld. zł z budżetu gmin. W ramach programu o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw wewnątrz szkoły (np. do świetlic) oraz na wyposażenie uczniowskiego placu zabaw mogą starać się szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia.
radosna szkołaradosna szkoła
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj