MSZANA DOLNA MA MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY
2010-02-12
W Mszanie Dolnej powstało Młodzieżowe Centrum Kariery. Dzięki niemu młodzież z pobliskich miejscowości będzie miała łatwiejszy dostęp do ofert pracy, możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Mszanie Dolnej powstało w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską. Program realizowany jest od 1 maja 2009 do grudnia 2013 roku. Dzięki niemu w całym kraju powstają m.in. punkty pośrednictwa pracy i ośrodki szkolenia zawodowego.

Uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery odbędzie się w poniedziałek (15 lutego) o godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, przy ul. Matejki 11. W spotkaniu udział weźmie Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

W ramach projektu w Małopolsce do tej pory powstało Młodzieżowe Centrum Kariery w Trzebini oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Proszowicach. Program realizuje Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. Centra kariery powstają zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie najtrudniej znaleźć pracę i gdzie wsparcie zawodowe młodzieży jest najbardziej potrzebne.
Modzieżowe Centrum Kariery
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj