MOST W SZAFLARACH ODBUDOWANY
2010-01-29
W gminie Szaflary (powiat nowotarski) odbudowano most na rzece Biały Dunajec, który został zniszczony podczas powodzi w 2008 roku. Dzięki niemu mieszkańcy mogą łatwiej dojechać do sąsiednich miejscowości, a turyści mogą szybciej i sprawniej poruszać się w kierunku Zakopanego.

30 stycznia (sobota) o godz. 15.00 przy Osiedlu Nowym w Szaflarach Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił nowy most. W spotkaniu udział wziął także Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Most łączy ze sobą powiat nowotarski z powiatem tatrzańskim. Najczęściej przejeżdżają przez niego turyści z Białki Tatrzańskiej, Czorsztyna i Niedzicy, którzy chcą szybciej dojechać do Zakopanego. W razie jakiejkolwiek kolizji, most ten stanowi objazd dla kierowców, którzy poruszają się zakopianką w kierunku Krakowa.

Decyzję o zamknięciu mostu w 2008 roku podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Nowego Targu, gdyż zagrażał bezpieczeństwu. Po roku na miejscu starego mostu stanął nowy, odbudowany most, który został otwarty dla ruchu w drugiej połowie grudnia 2009 roku. Nowy żelbetonowy most ma ponad 77 m długości i ponad 9 m szerokości.

Odbudowa mostu kosztowała 7,5 mln zł, z czego 4,5 mln przeznaczyła gmina Szaflary, a 3 mln zł pochodziło ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Most w Szaflarach
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj