WSPARCIE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY Z MAŁOPOLSKI
2010-01-18
W Proszowicach powstał punkt pośrednictwa pracy. Dzięki niemu młodzież z pobliskich miejscowości ma łatwiejszy dostęp do ofert pracy, możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Punkt pośrednictwa pracy w Proszowicach powstał w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską. Program realizowany jest od 1 maja 2009 do grudnia 2013 roku. Dzięki niemu w całym kraju powstają m.in. młodzieżowe centra kariery i ośrodki szkolenia zawodowego.

W ramach projektu w Małopolsce do tej pory powstało Młodzieżowe Centrum Kariery w Trzebini oraz w Mszanie Dolnej. Program realizuje Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. Punkty pośrednictwa pracy powstają zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie najtrudniej znaleźć pracę i gdzie wsparcie zawodowe młodzieży jest najbardziej potrzebne.

Punkt pośrednictwa pracy został otwarty 19 stycznia (wtorek) o godz. 10.00 w sali kameralnej Centrum Kultury i Wypoczynku przy Rynku 18 w Proszowicach. W spotkaniu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.
punkt pośrednictwa pracy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj