DYRYGENT NA MEDAL
2010-01-15
Jan Rybarski, dyrygent oraz kierownik artystyczny Mieszanego Chóru Mariańskiego otrzymał odznaczenie państwowe. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski uhonorował dyrygenta Złotym Krzyżem Zasługi.

Stanisław Kracik wręczył odznaczenie podczas corocznego koncertu kolęd w wykonaniu chóru, który odbył się 17 stycznia (niedziela) o godz. 16.30 w Kościele Najświętszej Marii Panny z Lourdes w Krakowie przy ulicy Misjonarskiej 37.

Chór Mariański istnieje już prawie 80 lat. Koncertował w wielu krajach Europy, jak również w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Chór tworzą obecnie amatorzy i pasjonaci śpiewu m.in. profesorowie, studenci i doktoranci krakowskich uczelni, nauczyciele, lekarze oraz pielęgniarki. Repertuar chóru obejmuje utwory religijne od średniowiecza po czasy współczesne. Od ponad 40 lat prowadzony jest przez organistę i dyrygenta Jana Rybarskiego, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie oraz Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu.
chor marianski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj