INWESTOROM W MAŁOPOLSCE BĘDZIE ŁATWIEJ
2009-11-24
W Krakowie powstało profesjonalne biuro obsługi inwestorów. Firmy, które chcą działać w Małopolsce, będą mogły załatwić tam większość spraw formalnych i uzyskać pomoc przy rozwijaniu działalności. Centrum Business in Małopolska zostało otwarte 19 listopada na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Biuro zostało zorganizowane przez Krakowski Park Technologiczny, Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Marszałkowski. Taka oferta pomocy inwestorom jest równocześnie sposobem na promocję Małopolski jako regionu, w którym warto inwestować. Zadaniem biura będzie też budowanie marki naszego regionu.

- Z własnego doświadczenia wiem, że na inwestorów nie można po prostu tylko czekać. Wiem, że trzeba o nich zabiegać, przygotować dla nich wszystko jak najlepiej, a nawet wyprzedzać ich oczekiwania - mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. - Miejsce profesjonalnej obsługi inwestorów jest więc bardzo ważne. Tym bardziej, że najlepszą reklamą jest dobra opinia inwestorów o regionie.
Otwarcie biura odbyło się podczas spotkania „Business in Małopolska: regiony tworzą świat”. Gościem honorowym konferencji był prof. Edward C. Prescott, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, doradca w Banku Rezerw Federalnych w Stanach Zjednoczonych.
Odbyła się również dyskusja panelowa z udziałem Stanisława Kracika, wojewody małopolskiego, europosłanki Róży Thun, Ewy Porębskiej, prezes zarządu Motorola Polska Sp. z o.o., Wawrzyńca Smoczyńskiego, dziennikarza „Polityki” oraz prof. Bolesława Domańskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przygotowano również prezentację „Małopolskiego Drzewa Inwestycji i Innowacji” - multimedialnej rzeźby, która ma być symbolem gospodarki Małopolski. „Drzewo” to nie tylko instalacja artystyczna, ale też urządzenie, poprzez które można m.in. połączyć się z internetem czy zrobić zdjęcie.

Spotkanie odbyło się 19 listopada (czwartek) w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przy al. Jana Pawła II 41 L w Krakowie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Krakowskiego Parku Technologicznego:www.sse.krakow.pl
kpt krakowski park technologiczny business in małopolska drzewo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj