NOWY ROK AKADEMICKI NA AGH
2009-10-19
20 października (wtorek) odbyła się inauguracja 90. roku akademickiego na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W uroczystościach udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Rozpoczęcie roku akademickiego odbyło się o godz. 10.00 w Collegium Novum UJ przy ulicy Gołębiej 24 w Krakowie. Inaugurację poprzedziła msza święta odprawiona o godz. 9.00 w Kolegiacie św. Anny, przy ul. św. Anny 12 w Krakowie.

O godz. 10.00 rozpoczęło się posiedzenie Senatu AGH. Pierwsza część obrad odbyła się w Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24. Uczestnicy spotkania wysłuchali wystąpienia prof. Karola Musioła, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładu prof. Antoniego Tajdusia, Rektora AGH.

Po zakończeniu pierwszej części posiedzenia Senatu AGH, około godz. 11:00 wyruszył z budynku Collegium Novum UJ do pawilonu A-0 AGH pochód pracowników uczelni oraz studentów. O godz. 11:30 w Auli AGH rozpoczęła się druga część posiedzenia Senatu. Podczas spotkania zostały wręczone indeksy studentom pierwszego roku oraz odznaczenia państwowe pracownikom uczelni (34 Złote Medale za Długoletnią Służbę oraz 1 Brązowy Krzyż Zasługi).

W tym roku na AGH będzie się kształcić 34 tysiące studentów, z czego naukę na pierwszym roku rozpocznie około 10 tysięcy. W ciągu 90 lat mury akademii opuściło ponad 150 tysięcy absolwentów.
AGH
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj