„WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI”
2009-10-06
9 października (piątek) w Czorsztynie odbyły się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. W tym samym dniu został rozstrzygnięty plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

Do Czorsztyna przyjechali przedstawiciele branży turystycznej, stowarzyszeń oraz instytucji zaangażowanych w promocję turystyki w Małopolsce. W spotkaniu udział wziął również Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Światowy Dzień Turystyki organizowany jest w Małopolsce od ponad 10 lat. Jego celem jest promocja małopolskiej turystyki.

Podczas obchodów wręczono odznaczenie państwowe nadane przez prezydenta RP - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaczenia honorowe Ministra Sportu i Turystyki osobom, które przyczyniły się do rozwoju turystyki w Małopolsce.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest wyróżnienie samorządów, instytucji oraz organizacji, które promują atrakcyjne dla turystów miejsca i wydarzenia w Małopolsce.

Spotkanie rozpoczęło się 9 października (piątek) o godz. 13.00 w Ośrodku Rekreacyjnym „Kinga” przy ulicy Zamkowej 6 w Czorsztynie.
wieś góry rolnictwo raciechowice przyroda
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj