„ROMOWIE - MOI SĄSIEDZI”
2009-10-12
Dzieci, młodzież i studenci mogą wziąć udział w konkursie „Romowie – moi sąsiedzi”. Wystarczy, że do 30 października wyślą prace opowiadające o Romach, np. esej, reportaż, film dokumentalny.

Konkurs, organizowany przez Fundację Integracji Społecznej „Prom” z Wrocławia, ma na celu przełamywanie stereotypów na temat Romów oraz popularyzację informacji o mniejszościach narodowych. Projekt jest dofinansowywany z budżetu państwa w ramach Rządowego programu na rzecz społeczności romskiej.

Do konkursu mogą zgłaszać się dzieci, młodzież, studenci oraz wszystkie zainteresowane osoby z całej Polski. Mogą oni przygotować m.in. esej, wypracowanie, wywiad, komiks, reportaż, fotoreportaż, film dokumentalny, zdjęcie lub rysunek, opowiadający o Romach. Do konkursu można złożyć również prace licencjackie i magisterskie dotyczące społeczności romskiej napisane w latach 2000 - 2009.

Prace konkursowe należy przesłać do 30 października br. na adres Fundacji Integracji Społecznej „Prom”:
Sekretarz: Piotr Bogusławski
Plac Solidarności 1/3/5
50-043 Wrocław
Tel./fax 071 359 29 21
Prace można przesyłać również w wersji elektronicznej na adres: piotr@romowie.info
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w grudniu 2009 r. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają sprzęt komputerowy i pomoce naukowe.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fundacjaprom.pl
konkurs_Romowie moi sasiedzi
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj