ORLIK W RAJBROCIE
2009-09-25
Kolejny kompleks sportowy w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” został otwarty w Rajbrocie (gmina Lipnica Murowana). Z nowego obiektu będą mogli korzystać uczniowie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

26 września (sobota) o godz. 11.00 zostało oddane do użytku boisko przy Zespole Szkół w Rajbrocie. W spotkaniu udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Kompleks sportowy składa się z boiska piłkarskiego pokrytego sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860,00 m² oraz boiska wielofunkcyjnego o powierzchni 613,11 m², przeznaczonego do gry w tenisa ziemnego, koszykówkę i siatkówkę. Obiekt wyposażony jest w zaplecze gospodarcze, w którym znajdują się m.in. szatnie oraz pomieszczenia na sprzęt sportowy. Kompleks jest ogrodzony, posiada oświetlenie oraz przyłącza energetyczne i wodociągowe. Z boiska korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Trenerzy środowiskowi, zatrudnieni na co najmniej 10 lat, będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników.

Wojewoda małopolski w 2008 roku przekazał z budżetu państwa ponad 14 milionów złotych na budowę boisk w ramach I edycji rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Umowy na budowę kompleksów sportowych zostały podpisane z 44 samorządami. W 2008 roku w Małopolsce zostało oddanych do użytku 25 „Orlików”. Te samorządy, które nie zdążyły z realizacją projektów w 2008 roku zostały zobowiązane do zakończenia inwestycji do końca sierpnia 2009 roku. Od stycznia do końca sierpnia 2009 roku powstało 19 boisk. Łącznie, w ramach I edycji programu zostały oddane do użytku 44 „Orliki”. Kompleksy sportowe otwarto m.in. w gminach Żabno, Ochotnica Dolna, Borzęcin, Sękowa, Grybów.

W 2009 roku ruszyła II edycja programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Zmienione zostały jednak zasady współpracy z samorządami. Od kwietnia 2009 roku zmieniła się zasada przekazywania pieniędzy z budżetu państwa. Dofinansowanie rządowe otrzymują bezpośrednio samorządy. Wcześniej pieniądze przekazywane były przez wojewodę. Zachowane zostały jednak obowiązujące zasady współfinansowania. A więc 333 tysiące złotych przekazuje Ministerstwo Sportu, 333 tysiące złotych urząd marszałkowski, reszta pochodzi z budżetu samorządu. W ramach II edycji programu, do końca 2009 roku, w Małopolsce powstanie 47 obiektów sportowych, m.in. w gminach Jabłonka i Wieprz.

W ramach I i II edycji programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w Małopolsce powstanie 91 „Orlików”.
orlik boisko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj