NASZ URZĄD MIEJSCEM PRZYJAZNYM MALUCHOM
2009-09-16
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie już po raz drugi zdobył tytuł „Miejsca Przyjaznego Maluchom”. W tym roku po raz pierwszy takie certyfikaty otrzymały również oddziały paszportowe w delegaturach Urzędu w Tarnowie i Nowym Sączu.

Jesteśmy jedynym urzędem w Krakowie, który otrzymał taki certyfikat.

W poniedziałek (14 września) odbyło się spotkanie finałowe podczas którego Małopolski Urząd Wojewódzki otrzymał certyfikat oraz logo akcji. Symbolem tym oznakowane są w Krakowie wszystkie miejsca przyjazne dzieciom. Teraz taki znak będzie wisiał, nie tylko w Krakowie, ale także w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w Tarnowie i w Nowym Sączu.

Kącik dla dzieci w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie znajduje się przy ul. Przy Rondzie 6, na parterze budynku, tam gdzie mieszkańcy Małopolski załatwiają swoje sprawy paszportowe. W Tarnowie kącik malucha znajduje się w oddziale paszportowym przy Al. Solidarności 5-9, natomiast w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 52. Specjalnie wydzielone miejsca dla dzieci, ulokowane są w taki sposób, by rodzice mogli przez cały czas załatwiania formalności w urzędzie doglądać swoich pociech.

Kąciki dla najmłodszych wyposażone są w kolorowe mebelki oraz dywan. Do dyspozycji dzieci są różnego rodzaju zabawki m.in.: pluszowe misie, tablica ze znikopisem, bloki rysunkowe, kredki, pisaki, książeczki, a także drewniane zabawki edukacyjne: układanki, klocki oraz liczydło. W urzędzie znajduje się także oddzielny pokój dla matki z małym dzieckiem, w którym zapewniono intymność matkom, które chciałyby nakarmić lub przewinąć swoje dzieci. Pomieszczenie wyposażone jest w przewijak, nawilżające chusteczki oraz papierowe ręczniki.

Akcja „Kraków przyjazny maluchom”, organizowana co roku przez Gazetę Wyborczą, ma na celu stworzenie mapy miejsc w Krakowie, do których rodzice bez problemów mogą wybrać się w towarzystwie dzieci. W akcji udział biorą krakowskie urzędy, banki, muzea, kina, restauracje oraz kościoły.
kącik malucha paszporty dzieci zabawacertyfikat mmiejsce przyjazne maluchom paszporty
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj