DOŻYNKI W MAŁOPOLSCE
2009-08-21
Pokaz tradycyjnych wieńców dożynkowych, konkurs wiedzy o samorządzie, prezentacja ginących zawodów – wszystko to odbyło się w ramach XI Dożynek Województwa Małopolskiego.

Uroczystość, w której udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski odbyła się w niedzielę (23 sierpnia) o godz. 12.00 w Sękowej (powiat gorlicki).

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą na placu przed kościołem Św. Jakuba i Filipa w Sękowej, po niej nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych. Po godz. 14.30 na stadionie sportowym rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpił dziecięcy zespół tańca ludowego „Sękowianie”, łemkowski chór „Ruczaj”, zespół folkowo – ludowy „Na węgierskim szlaku”, a także zespół tańca ludowego „Pogórzanie”. Wieczorem uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Krzysztofa Krawczyka.

Podczas dożynek można było także obejrzeć prezentacje ginących zawodów takich jak kowal, garncarz czy kamieniarz. Nie zabrakło również stoisk twórców ludowych, którzy pokazali unikalne wyroby z drewna oraz wikliny. W trakcie obchodów odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym.

Organizatorem dożynek był Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Gorlickiego oraz Wójt Gminy Sękowa.
wieniec dożynkowy dożynki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj