KONGRES RELIGIJNY W KRAKOWIE
2009-08-14
Nawet kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata może odwiedzić Kraków podczas spotkania „Ludzie i Religie”, które odbędzie się na początku września. Międzynarodowy Kongres dla Pokoju zorganizowany został przez Archidiecezję Krakowską i Wspólnotę Sant’Egidio z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

500 liderów różnych religii oraz kilka tysięcy pielgrzymów spotkają się, aby wspólnie się modlić w intencji pokoju, a także dyskutować o trudnych problemach społecznych i religijnych.

Uczestnicy kongresu zastanowią sie m.in. nad dialogiem między religiami, jednością chrześcijan, sprawami Bliskiego Wschodu, kryzysem gospodarczym, rolą religii w życiu ludzi.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 6 września o godz. 10 uroczystym nabożeństwem w obecności przedstawicieli różnych kościołów chrześcijańskich w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Uroczyste otwarcie kongresu odbędzie się o godz. 17 w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33. Poniedziałek (7 września) zarezerwowano na dwie dyskusje panelowe: o godz. 9.30 i 16.30.

Wtorek (8 września) będzie ostatnim dniem kongresu. Na godz. 11 zaplanowano uroczystości w Auschwitz-Birkenau, na godz. 17.30 modlitwy różnych grup wyznaniowych w Krakowie, a o godz. 19 odbędzie się ceremonia zakończenia spotkania na Rynku Głównym w Krakowie.

- Podczas ostaniego kongresu, który odbywał się na Cyprze zaprosiłem wszystkich do Krakowa, do miasta Jana Pawła II - mówił ks. kardynał Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek (13 sierpnia). - Cieszę się, że ten plan udało się zrealizować. Jerzy Miller, wojewoda małopolski powiedział, że będzie to ważne wydarzenie w życiu Małopolski.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.franciszkanska3.pl , www.diecezja.pl
miller dziwisz kuria ludzie i religiekuria religie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj