WAKACJE DLA DZIECI POWODZIAN
2009-07-21
Ostatnia grupa dzieci powodzian wyjechała w sobotę (25 lipca) na kolonię. 40 dzieci z gmin: Łabowa, Grybów i Chełmiec (powiat nowosądecki) pojechało do Rogalinka koło Poznania. W sumie z możliwości letniego wypoczynku skorzystało 432 dzieci z Małopolski.

Dzieci zakwaterowane zostały w Ośrodku Harcerskim w Rogalinku (gmina Mosina, powiat poznański), gdzie wypoczywać będą do 8 sierpnia. Będą uczestniczyły w zajęciach kulturalno-oświatowych, rekreacyjnych i sportowych oraz będą brały udział w wycieczkach turystycznych. Przed wyjazdem otrzymały prowiant na drogę (kanapki, owoce, soki) oraz karty telefoniczne, ufundowane przez Telekomunikację Polską S.A. Organizatorem kolonii jest Chorągiew Wielkopolska z Poznania.
Na kolonię dzieci wyjechały o godz. 7:00 z Nowego Sącza (Kryta Pływalnia nad Kamienicą, ul. Nadbrzeżna 34).

Jerzy Miller, wojewoda małopolski zaapelował do firm z Małopolski o przekazanie dzieciom z terenów poszkodowanych przez powódź m.in. żywności i ubrań. Na apel wojewody odpowiedziały:
- Grupa Maspex Wadowice,
- Restauracja Pod Aniołami z Krakowa,
- Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A. z Wadowic,
- Hurtownia „CROWN” z Krakowa,
- firma handlowa „CEZAK” z Krakowa,
- Firma „Ania” z Krakowa,
- Hurtownia „WAM Front Lerce” z Krakowa,
- Restauracja Na Wawelu z Krakowa,
- Restauracja Tatrzańska z Tarnowa,
- Chiquita Poland sp. z o.o.
- Firma „Daria –Bis” z Krakowa,
- Brand New Products z Babic,
- Hotelu „Pod Różą” z Krakowa,
- Restauracja „Del Papa” z Krakowa, - firma Selgros,
- TESCO Polska.
Telekomunikacja Polska S.A. przekazała natomiast 450 kart telefonicznych, aby dzieci mogły dzwonić z kolonii do swoich rodzin. Wojewodzie zależy również na tym, aby dzieci otrzymały wyprawki szkolne.

Nabór dzieci na kolonie oraz dobór kadry wychowawczej koordynuje Kuratorium Oświaty w Krakowie. Transport dzieci z miejsca zamieszkania do miejsca wyjazdu na kolonię zapewniają samorządy gmin. Natomiast koszty przejazdu autokarami na miejsce wypoczynku oraz koszty ubezpieczenia pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Pobyt dzieci na koloniach (m.in. wyżywienie, nocleg, wycieczki) finansuje Ministerstwo Zdrowia.

Z możliwości letniego wypoczynku w sumie skorzystało 432 dzieci z Małopolski, głównie z powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego i nowosądeckiego.
Kolonia_dzieci_Bydgoszcz_powódź
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj