ŚWIĘTO POLICJI
2009-07-16
W niedzielę (19 lipca) z okazji 90. rocznicy powstania policji Jerzy Miller, wojewoda małopolski wręczył dziesięć nominacji i odznaczeń dla zasłużonych policjantów. Jubileusz był również okazją do otwarcia nowej siedziby komisariatu policji przy ul. M. Ćwiklińskiej 4 w Krakowie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie przy ul. Aleksandry 1. Następnie o godz. 12:30 została oddana do użytku nowa siedziba Komisariatu Policji VI przy ul. M. Ćwiklińskiej 4 w Krakowie. W nowym budynku policji Jerzy Miller, wojewoda małopolski wręczył nominacje i odznaczenia zasłużonym policjantom: 1 Brązowy Krzyż Zasługi, 1 Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz 8 Srebrnych Medali za Długoletnią Służbę.

Nowy komisariat policji położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanej jednostki ratowniczo–gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, które będą teraz razem stanowiły zintegrowaną służbę bezpieczeństwa. Komisariat policji to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 3400 m kw. Docelowo będzie w nim pracowało około 200 osób. Mieszkańcy będą przyjmowani przez całą dobę w pomieszczeniu recepcji. Obiekt wraz z parkingiem będzie przystosowany również do obsługi osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia komisariatu zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt kwaterunkowy i informatyczny. Koszt budowy komisariatu wraz z pierwszym wyposażeniem wyniósł ponad 24 mln zł. i został pokryty ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
samochód policja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj