WITKOWICKI SZPITAL MA SIEDZIBĘ
2009-07-13
Szpital okulistyczny w Witkowicach, którego istnienie było zagrożone z powodu braku siedziby, otrzyma budynek w Nowej Hucie. Jerzy Miller, wojewoda małopolski wyraził zgodę na przekazanie w formie darowizny nieruchomości dla placówki.

Wojewoda przekazał szpitalowi budynek dawnego hotelu robotniczego na Wzgórzach Krzesławickich 17b. Ma on pięć kondygnacji i ponad 4750 mkw powierzchni. Budynek był przez pewien czas zajmowany przez policję, a od roku 2007 nie jest przez nikogo używany. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa i zarządza nią prezydent Krakowa. Na jej przekazanie zgodę musiał wyrazić wojewoda.

Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Witkowicach wystąpił do prezydenta miasta z wnioskiem o użyczenie budynku na Wzgórzach Krzesławickich. Prezydent poprosił o zgodę wojewodę. Wojewoda zaproponował jednak inne, korzystniejsze dla szpitala rozwiązanie - przekazanie nieruchomości w formie darowizny. W ten sposób budynek stanie się własnością szpitala. Darowizna ta ma ściśle określony cel, czyli uruchomienie szpitala okulistycznego.

Witkowicki szpital musi opuścić dotychczasową siedzibę, której właścicielem jest Uniwersytet Jagielloński.
operacja lekarz szpital zdrowie transplantacje
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj