WAKACJE W MAŁOPOLSCE
2009-07-02
W Małopolsce spędzi wakacje ok. 120 tysięcy dzieci w ponad 1400 placówkach zgłoszonych do Kuratorium Oświaty w Krakowie. Służby podległe wojewodzie małopolskiemu kontrolują placówki, w których będzie wypoczywać młodzież.

Kuratorium Oświaty przeznaczyło 580 tys. na wypoczynek dzieci z rodzin najuboższych oraz 651 tys. zł na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu województwa małopolskiego, przygotowanego przez organizacje samorządowe. Najwięcej dzieci wypocznie w górach, głównie w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim i suskim. Największym zainteresowaniem cieszą się miejscowości: Zakopane, Szczawnica oraz Kraków.

Od 21 czerwca do 31 sierpnia przez całą dobę czynny jest telefon interwencyjny. Kuratorium Oświaty w Krakowie pod numerem 0-663-906-106 przyjmuje zgłoszenia o wszelkich nieprawidłowościach w organizacji wypoczynku. Ponadto kuratorium będzie nadzorowało i kontrolowało placówki, w których wypoczywają dzieci.

Obserwacje z poprzednich lat pokazują, iż liczba zgłaszanych kontroli autokarów jest bardzo duża, dlatego też Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie w największych miastach województwa małopolskiego tj. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu od 21 czerwca zorganizowała stałe punkty sprawdzania autobusów. Policyjne kontrole autokarów odbywać się będą: - W Krakowie: parking Małopolskiego Centrum Motoryzacji Al. Pokoju 81. Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nr tel. 012-61-54-111. - W Tarnowie: rampa przy ul. Bandurskiego. Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego KMP w Tarnowie pod nr tel. 014-633-01-39. - W Nowym Sączu przy Bulwarze Narwiku (po przeciwnej stronie sklepu PLUS). Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego KMP Nowy Sącz pod nr tel. 018-442-46-30. W pozostałych miejscowościach prośby o policyjne kontrole autobusów należy kierować do dyżurnego lokalnej jednostki Policji.
turysta wycieczka las przyroda wakacje
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj