10-LECIE POWIATU WIELICKIEGO
2009-06-19
Z okazji 10-lecia powiatu wielickiego Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski wziął udział w uroczystej Sesji Rady Powiatu Wielickiego, która odbyła się w środę (17 czerwca) w Kopalni Soli w Wieliczce.

O godz. 16:00 w Kaplicy św. Kingi odprawiona została msza święta w intencji mieszkańców powiatu. Po jej zakończeniu, o godz. 17:30 w Komorze Warszawa rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Wielickiego. Podczas spotkania poświęconego 10-leciu powiatu wręczone zostały nagrody starosty wielickiego – Perły Powiatu Wielickiego. Statuetki przyznano mieszkańcom za wybitne osiągnięcia w kilku dziedzinach: gospodarka, sport, kultura i obszar społeczny. Wyróżnienia wręczył Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Nagroda - Perła Powiatu Wielickiego ustanowiona została uchwałą Zarządu Powiatu Wielickiego. W tym roku nagrody zostały przyznane po raz pierwszy.

Podczas sesji wręczono również wyróżnienia osobom zasłużonym dla powiatu wielickiego. Były to brązowe i srebrne medale z napisem „Nobili Actis Pro Vielicensi Districto” (zasłużony dla powiatu wielickiego).
Wieliczka_Kopalnia_komora Warszawa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj