ZŁOTE LAURY PRZYZNANE
2009-03-01
Agata Duda-Gracz, Edward Chudziński, Józef Opalski, Bogusław Schaeffer i Bartosz Szydłowski zostali uhonorowani „Złotymi Laurami za Mistrzostwo w Sztuce” za rok 2008. Wyróżnienia przyznaje krakowska Filia Fundacji Kultury Polskiej.

W uroczystości wręczenia laurów udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

Uroczystość odbyła się w środę (4 marca) w Sali Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wyróżnienia wręczono po raz jedenasty.

„Złote Laury za Mistrzostwo w sztuce” przyznawane są wybitnym osobowościom kultury i sztuki.

Agatę Dudę-Gracz uhonorowano za „mistrzowskie realizacje scenograficzne i reżyserskie w teatrze”. Bartoszowi Szydłowskiemu, reżyserowi teatralnemu, twórcy niezależnego krakowskiego Stowarzyszenia Teatralnego "Łaźnia" przyznano złoty laur za „mistrzostwo w sztuce reżyserii i zrealizowanie nowego projektu teatralnego w Krakowie – Nowej Hucie”. Złotym laurem uhonorowany został także nieobecny podczas rozdania nagród, Bogusław Schaeffer, kompozytor, muzykolog, dramaturg, grafik i pedagog. B. Schaeffer został wyróżniony „za mistrzostwo w sztuce kompozycji, teorii muzyki i dramaturgii”.

Fundacja Kultury Polskiej powstała w Warszawie w 1987 r. Krakowska Filia Fundacji działa od 1988 r. Fundacja wspiera i promuje polską kulturę w kraju i za granicą.
Agata Duda Gracz, Edward Chudziński, Józef Opalski, Bartosz SzydłowskiAgata Duda Gracz, Edward Chudziński, Józef Opalski, Bartosz Szydłowski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj