NOWY BUDYNEK OHP W TRZEBINI
2009-02-10
Nowy budynek Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Trzebini został otwarty w czwartek (12 lutego) przy ul. 22 lipca 5. W uroczystości udział wziął Stanisław Sorys, wicewojewoda małopolski.

W nowym 3,5-kondygnacyjnym budynku znalazły się sale wykładowe, sale przeznaczone dla kół zainteresowań, pracownia komputerowa wyposażona w 20 stanowisk, duża aula, kuchnia, stołówka oraz pracownia gastronomiczna.

Koszt inwestycji wyniósł około 6 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z Komendy Głównej OHP w Warszawie.

Do tej pory Ośrodek Szkolenia i Wychowania mieścił się w starym budynku, składającym się z siedmiu niezależnych części. Trzy części pozostaną przy nowym budynku. Mieścić się w nich będą: budynek warsztatów mechanicznych, internat „Berlin” oraz zakłady stolarskie. Pozostałe części zostaną wyburzone, a na ich miejscu powstaną 3 boiska sportowe oraz bieżnia.


Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Trzebini prowadzi działania związane z zatrudnianiem, kształceniem i wychowywaniem młodzieży, która ukończyła 15 rok życia. Obecnie na zajęcia w placówce uczęszcza 200 uczestników, w tym 100 korzysta z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia oraz całodobowej opieki pedagogicznej.
Ochotnicze Hufce Pracy Trzebiniaohp ochotnicze hufce pracy trzebinia sorys
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj