NOWE SAMOCHODY DLA STRAŻAKÓW
2009-02-06
18 nowych samochodów kupiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. 7 mln złotych na ich zakup przekazał Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Przekazanie samochodów odbyło się w poniedziałek (9 lutego) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W spotkaniu udział wziął wojewoda małopolski.

Nowe samochody trafią do powiatowych i miejskich jednostek PSP w Proszowicach, Nowym Targu, Krakowie, Tarnowie, Olkuszu, Suchej Beskidzkiej, Chrzanowie, Limanowej, Wieliczce, Miechowie, Brzesku, Oświęcimiu i Myślenicach.

Koszt zakupionego sprzętu wyniósł 13 mln zł. Na ten cel wojewoda małopolski przekazał 7 mln zł., z czego 3,5 mln pochodzi z rządowego programu modernizacji straży pożarnej. Pozostałe środki pochodzą z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków ubezpieczeniowych Komendy Głównej PSP, Komend Powiatowych oraz jednostek samorządu terytorialnego.

W drugim etapie, do końca kwietnia, strażacy dostaną jeszcze kolejne auta dla jednostek PSP w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Gorlicach, Wadowicach i Oświęcimiu.

W sumie sprzęt kupiony przez KW PSP kosztował 17 233 138 zł.
wóz strazacki, straż pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj