SZCZYT NATO W KRAKOWIE
2009-02-19
W piątek (20 lutego) zakończyło się dwudniowe Nieformalne Spotkanie Ministrów Obrony Państw NATO w Krakowie. Gospodarzem spotkania, któremu przewodniczył Jaap de Hoop Scheffer, sekretarz generalny NATO, był Bogdan Klich, minister obrony narodowej.

Wśród gości szczytu był m.in. Robert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. W czwartek (19 lutego) z tej okazji w Krakowie gościł premier Donald Tusk, któremu towarzyszył Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Lutowe spotkanie ministrów państw NATO odbyło się w Krakowie w 10. rocznicę przystąpienia Polski do tej organizacji. Jest to drugie takie spotkanie w Polsce. Pierwsze spotkanie ministrów Sojuszu odbyło się w 2002 roku w Warszawie.

19 lutego odbyła się sesja z udziałem wszystkich państw biorących udział w natowskiej operacji ISAF w Afganistanie. Omawiane były m.in. skala i rodzaj działań NATO w Afganistanie.
Natomiast 20 lutego odbyła się sesja Rady Północnoatlantyckiej (NAC). Uczestnicy szczytu wzięli udział także w posiedzeniach dwóch komisji: NATO - Ukraina oraz NATO -Gruzja. Podczas spotkań omawiany był m.in. zarys deklaracji bezpieczeństwa euroatlantyckiego, który ma określić strategiczną przyszłość Sojuszu.

INFORMACJA DLA MEDIÓW
Szczyt NATO Kraków 19-20 lutego 2009 r.Sekretarz Generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer Bogdan Klich
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj