LIDERZY EKOLOGII NA START
2009-01-27
Rozpoczęła się 12. edycja Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii”. W konkursie wyróżniane są m.in. firmy, samorządy i organizacje pozarządowe, które wdrażają i promują działania i technologie przyjazne środowisku.

Konkurs honoruje i promuje przedsiębiorstwa, samorządy, stowarzyszenia i fundacje które realizują przedsięwzięcia służące ograniczeniu zmian klimatu, oszczędzaniu surowców i energii, efektywnemu gospodarowaniu odpadami, ochrony gleb, a także podnoszeniu kwalifikacji pracowników z zakresu ochrony środowiska.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: przedsiębiorstwo, wyrób, jednostka samorządu terytorialnego oraz stowarzyszenia i fundacje. Nad jego przebiegiem czuwa powołana przez Ministra Rada Programowa.
W latach 1996-2008 do Konkursu zgłoszono 1266 przedsięwzięć, których realizatorami są przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, gminy oraz związki gmin we współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi i uczelniami, a także społecznościami lokalnymi. Spośród nich wyłoniono 102 zdobywców tytułu „Lidera Polskiej Ekologii”.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie poprawnie przygotowanego wniosku konkursowego.

Projekty można zgłaszać do 15 lutego 2009 roku. Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej http://www.liderpolskiejekologii.pl
konkurs minister środowiska lider ekologii
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj