DR BRIX ZASŁUŻONY KULTURZE
2009-01-24
26 stycznia (poniedziałek) Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego wręczył dr. Emilowi Brixowi Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W uroczystości udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski..

Uroczystość odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 25 w Krakowie.

Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznawany jest od 1991 r. Jest prestiżowym wyróżnieniem honorującym najwybitniejsze postaci świata kultury.

Dr Emil Brix jest absolwentem historii i anglistyki na uniwersytecie w Wiedniu. Od 1982 r. pracował dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych Austrii - był ambasadorem i dyrektorem generalnym Departamentu Polityki Kulturalnej. W latach 1990-1995 był pierwszym konsulem generalnym Republiki Austrii w Krakowie. Obecnie jest dyrektorem polityczno-kulturalnej sekcji MSZ Austrii.

Jest autorem licznych książek, rozpraw naukowych i artykułów związanych z problematyką Europy Środkowej, polityki austriackiej w XIX i XX w. Akcentuje w nich związki z Polską i znaczenie Polski w rozwoju Europy Środkowej. Jego teksty pojawiają się nie tylko w prasie austriackiej, ale także polskiej, niemieckiej, węgierskiej, angielskiej i francuskiej.

Fot. Paweł Mazur, Archiwum Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie
brix konsul austrii gloria artis mck międzynarodowe centrum kultury
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj