MASZ WIELE POWODÓW, BY ŻYĆ
2009-01-24
Od poniedziałku (14 stycznia) na Krakowskich Plantach można obejrzeć wystawę fotograficzną: „Masz wiele powodów, by żyć”, prezentującą portrety 48 kobiet z całej Małopolski. Wystawa wpisuje się w kampanię na rzecz aktywnej profilaktyki w walce z nowotworami u kobiet: „4 Pory Roku dla Zdrowia”. Akcję wspiera Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski.

Bohaterkami wystawy są kobiety, spośród których część wygrała walkę z nowotworem, kilka straciło w wyniku choroby bliskich, niektóre nigdy poważnie nie chorowały. Wystawa ma zachęcić mieszkanki Małopolski do wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

Otwarcie wystawy poprzedziła sesja poświęcona roli badań profilaktycznych w diagnozowaniu i leczeniu chorób nowotworowych oraz opiece onkologicznej w województwie małopolskim.

Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia, co 48 minut w Małopolsce rozpoznawany jest nowotwór. Wśród kobiet największe zagrożenie stanowi rak piersi i rak szyjki macicy. W ubiegłym roku w całej Polsce na nowotwór piersi zachorowało 11 tys. kobiet, u 4 tys. wykryto raka szyjki macicy. Połowa z nich nie ma szans na pełne wyleczenie, ponieważ do lekarza zgłosiła się zbyt późno.

Organizatorem wystawy jest Małopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

Ekspozycję można oglądać do 14 lutego na Krakowskich Plantach w sąsiedztwie Bunkra Sztuki.
NFZ_plakat_Wystawa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj