SZYBSZA DIAGNOSTYKA CHORÓB UKŁADU ODDECHOWEGO
2009-01-12
We wtorek (13 stycznia) w II Katedrze Chorób Wewnętrznych UJ CM przy ul. Skawińskiej 8 w Krakowie Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski wziął udział w spotkaniu podsumowującym realizację projektu „Małopolskie Centrum Prewencji i Leczenia Cywilizacyjnych Chorób Układu Oddechowego”.

Projekt realizowany był przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Jego celem było przede wszystkim zwiększenie dostępu chorych do ośrodka wysokospecjalistycznego, umożliwiającego kompleksową i szybką diagnostykę i terapię schorzeń układu oddechowego.

W ramach projektu zakupiono sprzęt medyczny najnowszej generacji, m.in. 64-rzędowy tomograf komputerowy, ultrasonograf, videobronchofiberoskop, respiratory oraz aparat do diagnostyki bezdechu sennego. Dzięki takiej aparaturze można będzie szybciej zdiagnozować i wyleczyć, np. raka płuc, astmę, ostrą i przewlekłą niewydolność oddechową.

Projekt pozwoli na szybszą wykrywalność chorób, przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na badania specjalistyczne i hospitalizację oraz wpłynie na ograniczenie kosztów leczenia.

Centrum Prewencji i Leczenia Cywilizacyjnych Chorób Układu Oddechowego zostaje włączone w struktury II Katedry Chorób Wewnętrznych UJ i mieści się przy ul. Skawińskiej w Krakowie. Korzystać z niego mogą pacjenci z całej Małopolski.

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
5 grudnia 2008 roku Wojewoda Małopolski podpisał umowę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie o dofinansowanie projektu. Dofinansowanie w wysokości prawie 3 mln zł. zostało przyznane szpitalowi uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego.
logo_szpital uniwersytecki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj