MIKOŁAJ DLA DZIECI ZE STAŃKOWEJ
2008-12-16
We wtorek (16 grudnia) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski wraz z pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zaprosił do Krakowa ponad 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Stańkowej.

Dzieci obejrzały spektakl pt. „Kopciuszek”, który w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiła dziecięca grupa teatralna z Domu Kultury w Głogoczowie. Następnie wszystkim dzieciom upominki wręczył Święty Mikołaj, który przyjechał psim zaprzęgiem. Mikołaj wraz z orszakiem i psim zaprzęgiem są z Fundacji Huskyteam z Korczyny koło Biecza. Z dziećmi spotkał się również Jerzy Miller.

Pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzili specjalną zbiórkę pluszowych zabawek, które dzieci otrzymały w prezencie wraz ze słodyczami.
Po wizycie w urzędzie, maluchy wybrały się na zwiedzanie Krakowa. Dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego Miasta Krakowa obejrzały wystawę szopek krakowskich. Państwowa Straż Pożarna zaprosiła je natomiast na Wieżę Mariacką oraz do Komendy Miejskiej w Krakowie, gdzie mogły zobaczyć m.in. wozy oraz sprzęt gaśniczy.
Po pełnym wrażeń dniu Wojewoda zaprosił dzieci na obiad.
miller mikołajmiller mikołajmiller mikołaj
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj