SZCZYT W DONIECKU
2008-10-27
Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski 28 i 29 października weźmie udział w V Konferencji Wojewodów i Marszałków Województw RP oraz Przewodniczących Administracji Obwodowych i Przewodniczących Rad Obwodowych Ukrainy. Spotkanie towarzyszyć będzie Szczytowi Gospodarczemu Polska-Ukraina, które odbędzie się w Doniecku.

Podczas konferencji poruszane będą m.in. kwestie polityki regionalnej w Polsce i na Ukrainie, roli wojewodów i samorządów oraz ich ukraińskich odpowiedników w prowadzeniu polityki regionalnej oraz funduszy strukturalnych na rozwój regionów.

Uczestnicy będą dyskutować m.in. o najlepszych europejskich praktykach w zakresie realizacji polityki regionalnej, metodach wspierania terenów najsłabiej rozwiniętych oraz kształtowania atrakcyjności i konkurencyjności inwestycyjnej regionów.
Strona polska przedstawi swoje doświadczenia z przeprowadzonej reformy administracyjnej. Ukraińcy mówić będą o perspektywach reformowania systemu władzy lokalnej.

IX Szczyt Gospodarczy Polska-Ukraina w Doniecku to kolejna już edycja odbywających się pod patronatem prezydentów obu krajów spotkań polskich i ukraińskich przedsiębiorców.
flaga ukraina
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj