NOWA HALA SPORTOWA W MĘDRZECHOWIE
2008-09-27
W sobotę (27 września) Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski uczestniczył w otwarciu hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mędrzechowie.

Nowy obiekt jest największą inwestycją oświatową w Gminie Mędrzechów i powiecie dąbrowskim. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1 518,45 m2. Mieści się w nim hala sportowa o wymiarach boiska 36mx19m. Hala wyposażona jest w widownię oraz zaplecze sanitarne. Ponadto w nowym budynku znajdują się cztery sale lekcyjne wraz z zapleczem rozmieszczone na dwóch kondygnacjach. Całość połączona jest przewiązką ze starym budynkiem szkoły.

Koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy Mędrzechów oraz dotacji Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowa hala sportowa ma służyć nie tylko młodzieży szkolnej, ale także mieszkańcom, m.in.: sportowcom Ludowych Zespołów Sportowych.


Na terenie gminy Mędrzechów do tej pory nie było żadnej sali gimnastycznej. Lekcje wychowania fizycznego prowadzone były na korytarzach szkół i w klasach lekcyjnych.
Hala sportowa w Mędrzechowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj