URZĄD „MIEJSCEM PRZYJAZNYM MALUCHOM”
2008-09-30
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zdobył tytuł „Miejsca Przyjaznego Maluchom”.

W czwartek (25 września) odbyło się spotkanie finałowe. W trakcie uroczystości z rąk organizatorów Lucyna Gajda, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Małgorzata Woźniak, Rzecznik Prasowy Wojewody Małopolskiego odebrały certyfikat oraz logo akcji. Symbolem tym oznakowane są w Krakowie wszystkie miejsca przyjazne dzieciom. Teraz taki znak będzie wisiał w Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Przy Rodzie 6.

Przypomnijmy: Na parterze budynku, tam gdzie mieszkańcy Małopolski załatwiają sprawy paszportowe został wydzielony tzw. kącik dla dzieci, które przychodzą do urzędu w towarzystwie rodziców. Specjalnie wydzielone miejsce dla najmłodszych ulokowane jest w taki sposób, by rodzice mogli przez cały czas załatwiania formalności w urzędzie doglądać swoich pociech.

Kącik dla dzieci wyposażony jest w kolorowe mebelki oraz dywan. Do dyspozycji najmłodszych są różnego rodzaju zabawki m.in.: konik na biegunach, pluszowe misie, bloki rysunkowe, kredki, książeczki. W urzędzie wydzielono także oddzielny pokój dla matki z małym dzieckiem, w którym zapewniono intymność matkom, które chciałyby nakarmić lub przewinąć swoje dzieci. Pokój wyposażony jest w przewijak, nawilżające chusteczki, papierowe ręczniki.


Akcja „Kraków przyjazny maluchom”, zorganizowana przez Gazetę Wyborczą, ma na celu stworzenie mapy miejsc w Krakowie, w których rodzice bez problemów mogą załatwić swoje sprawy w towarzystwie dzieci.

W akcji udział wzięły krakowskie urzędy, banki, muzea, kina, restauracje, kawiarnie. W kategorii instytucje, tytuł „Miejsca Przyjaznego Maluchom” zdobył Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
certyfikat mmiejsce przyjazne maluchom paszporty
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj