200 LAT PARAFII GRECKOKATOLICKIEJ
2008-09-26
W piątek (26 września) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski wziął udział w obchodach 200-lecia utworzenia parafii greckokatolickiej w cerkwi Św. Norberta w Krakowie. Obchody połączone były z jubileuszem 50-lecia odnowienia działalności duszpasterstwa grekokatolików.

Dwudniowe obchody rozpoczęły się w piątek. O godz. 11:00 Wojewoda wziął udział w konferencji naukowej „200 lat parafii greckokatolickiej w cerkwi Św. Norberta”. Spotkanie odbyło się w sali nr 7 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. Olszewskiego 2 w Krakowie.

Uczestnicy konferencji opowiedzieli m.in.: o katolickich kościołach wschodnich we wspólnocie Kościoła Powszechnego, społeczności ukraińskiej w Krakowie na tle życia społeczno-politycznego II RP, historii kościoła greckokatolickiego w latach 1944-1989 oraz o Parafii Greckokatolickiej w Krakowie na przestrzeni wieków.

O godz. 16:00 w Kościele Św. Katarzyny, przy ul. Augustiańskiej w Krakowie odbędą się uroczyste nieszpory połączone z poświęceniem jubileuszowej tablicy. O godz. 17:30 rozpocznie się koncert muzyki cerkiewnej.

W sobotę o godz. 8:00 i 10:00 odbędą się nabożeństwa w cerkwi greckokatolickiej, przy ul. Wiślnej 11 w Krakowie.


Organizatorem uroczystości jest Parafia Greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie.
cerkiew św. Norberta w Krakowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj