ŚWIĘTO KRAKOWSKICH SPADOCHRONIARZY
2008-09-16
W czwartek (18 września) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski wziął udział w obchodach święta 6 Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Obchody potrwają do 19 września.

Uroczystości rozpoczęły się w czwartek o godz. 18:00 mszą św. w Kościele Garnizonowym, przy ul. Dietla 30 w Krakowie. O godz. 19:30 odbył się Apel Poległych. Następnie Wojewoda złożył kwiaty pod pomnikiem patrona brygady, gen. Stanisława F. Sosabowskiego, który znajduje się przy ul. Wrocławskiej 21.

W piątek o godz. 14:00 odbędzie się uroczysta zbiórka spadochroniarzy Brygady na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego Wawel, przy ul. Podchorążych 3 w Krakowie. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć pokaz skoków spadochronowych żołnierzy 6 BDSz, oraz prezentację uzbrojenia i wyposażenia Brygady z udziałem 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.


Święto 6 Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie obchodzone jest w rocznicę sformowania 23 września 1941 roku pierwszej w dziejach polskiego oręża jednostki Wojsk Powietrzno - Desantowych.
6 Brygada Desantowo Szturmowa wojsko żołnierz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj