PIERWSZY ORLIK W MAŁOPOLSCE
2008-09-15
W poniedziałek (15 września) w Gdowie przy Gimnazjum im. św. Brata Alberta otwarto pierwsze boisko, wybudowane w ramach Programu Rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W uroczystości wziął udział Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki.

Boisko w Gdowie to pierwszy wielofunkcyjny obiekt sportowy wybudowany w ramach Programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Obiekt składa się z: boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860 m², boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 613,11 m² przeznaczonego do gry w piłkę koszykową i siatkową oraz z zaplecza sanitarno-szkoleniowego, w którym znajdują się m.in. szatnie, magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego, pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Kompleks jest ogrodzony, posiada oświetlenie oraz przyłącza: energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne.

Gdowski „Orlik” usytuowany jest przy wewnętrznej drodze dojazdowej do gimnazjum. Boisko jest bezpłatne i ogólnodostępne, a przy nim zatrudniony będzie, na co najmniej 10 lat, trener środowiskowy.


Wielofunkcyjne boiska budowane w ramach Programu „Moje Boisko – Orlik 2012” finansowane są z trzech źródeł: budżetu państwa, samorządu wojewódzkiego oraz gminy lub powiatu. W ramach programu samorządy dostają gotowy projekt architektoniczny i techniczny oraz instrukcję jego realizacji „krok po kroku”. Samorządy muszą jedynie dostosować projekt do warunków lokalnych.
Orlik_logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj