POKÓJ DLA MAMY Z DZIECKIEM W MUW
2008-09-08
Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który od 1 września przeprowadził się do nowego budynku, na ul. Przy Rondzie 6 w Krakowie, stał się jednocześnie miejscem przyjaznym dla dzieci.

Na parterze budynku, tam gdzie mieszkańcy Małopolski załatwiają sprawy paszportowe został wydzielony tzw. kącik dla dzieci, które przychodzą do urzędu w towarzystwie rodziców. Specjalnie wydzielone miejsce dla najmłodszych umiejscowione jest w taki sposób, by rodzice mogli przez cały czas załatwiania formalności w urzędzie doglądać swoich pociech.

Kącik dla dzieci wyposażony jest w kolorowe mebelki oraz dywan. Do dyspozycji najmłodszych są różnego rodzaju zabawki m.in.: konik na biegunach, pluszowe misie, bloki rysunkowe, kredki, książeczki. W urzędzie wydzielono także oddzielny pokój dla matki z małym dzieckiem, w którym zapewniono intymność matkom, które chciałyby nakarmić lub przewinąć swoje dzieci. Pokój wyposażony jest w przewijak, nawilżające chusteczki, papierowe ręczniki.
matka z dzieckiem kącik malucha dziecko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj