KOMPROMIS W SPRAWIE BALIC
2008-09-15
Po 1/3 gruntu od Agencji Mienia Wojskowego dla Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Krakowa oraz Wójta Zabierzowa – na taki wstępny kompromis zgodzili się przedstawiciele trzech samorządów podczas dzisiejszego spotkania z Jerzym Millerem, Wojewodą Małopolskim.

To już drugie spotkanie w gabinecie Wojewody wszystkich zainteresowanych zakupem 33 hektarów gruntu dla Balic. Pierwsze odbyło się 29 sierpnia (piątek). Wówczas Marek Nawara, Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa oraz Elżbieta Burtan, Wójt Zabierzowa wyrazili chęć znalezienia rozwiązania kompromisowego. Dziś wstępnie ustalono, że wszystkie trzy samorządy będą mogły nabyć od Skarbu Państwa w użytkowanie wieczyste ziemię dla Balic w jednakowych proporcjach – po 1/3 dla każdego. Samorządy będą miały również możliwość wniesienia tego prawa jako aport do spółki Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice, przez co mogą zwiększyć swoje udziały w spółce.

Wojewoda zasugerował, że na wniosek Agencji Mienia Wojskowego zgodzi się na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości lotniskowych ww. samorządom z zaniechaniem poboru pierwszej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. W zamian za to Wojewoda oczekuje, że pieniądze te (kilkanaście mln zł.) samorządy wniosą do spółki podnosząc tym samym jej kapitał.
Samolot_Balice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj