WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W OLSZÓWCE
2008-09-01
W poniedziałek (1 września) Artur Dzigański, Małopolski Kurator Oświaty oraz Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski wzięli udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2008/2009 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 w kościele parafialnym w Olszówce mszą świętą, odprawioną pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie, o godz. 11:15 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce (koło Mszany Dolnej).

Podczas uroczystości Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej, przyznawany za zasługi dla oświaty.

W czasie inauguracji zostały oddane do użytku: nowa sala gimnastyczna oraz obiekty rekreacyjno-sportowe wokół szkoły.

Sala gimnastyczna ma powierzchnię 880 m². Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln 463 tys. zł. Inwestycja uzyskała 320 tys. zł. z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pozostałe koszty budowy zostały pokryte z budżetu gminy Mszana Dolna.

Obiekty rekreacyjno-sportowe wokół szkoły to boisko wielofunkcyjne z bieżnią o sztucznej nawierzchni oraz plac zabaw dla dzieci. Inwestycja kosztowała 928 tys. zł. i została sfinansowana z budżetu gminy Mszana Dolna.
klasa_Szkoła
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj