KOLEJNY TERMIN DLA OPERY
2008-08-26
Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski podjął decyzję o przedłużeniu terminu zakończenia budowy nowego gmachu Opery Krakowskiej o dwa miesiące, czyli do końca października br. We wtorek (26 sierpnia) Wojewoda wystąpił z pismem w tej sprawie do Elżbiety Bieńkowskiej, Minister Rozwoju Regionalnego.

Dzięki decyzji Wojewody, Małopolska ma szansę nie stracić 30 mln 413 tys. zł. unijnej dotacji, przeznaczonej na tę inwestycję w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006.

Przypomnijmy: Na początku tego roku Jerzy Miller przedłużył termin oddania budynku do 31 sierpnia br. Dotrzymanie tego terminu okazało się niemożliwe, ponieważ w budynku nadal trwają prace wykończeniowe.

Mając na względzie rozwój kulturalny Krakowa i Małopolski, Wojewoda zgodził się na wyznaczenie nowego terminu zakończenia inwestycji na koniec października br.

Aby unijne dotacje nie przepadły, inwestycje współfinansowane z pieniędzy przyznanych w ramach ZPORR na lata 2004-2006, muszą zostać rozliczone do końca listopada br.
Opera Krakowska_poprawne
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj