TRWA ROZBIÓRKA MOSTU W NOWEJ BIAŁEJ
2008-09-01
Do 24 września Żołnierze z 1 Brygady Saperów w Brzegu będą prowadzić prace wyburzeniowe mostu w Nowej Białej metodą wybuchową. Most został zniszczony podczas lipcowej powodzi.

Pozostałości mostu będą rozbierane przy pomocy mikrowybuchów. Prace będą prowadzone: 3 września, 5 września, 8 września, 10 września, 12 września, 15 września, 17 września, 19 września , 22 września oraz 24 września. W tych dniach w godz. od 11:00 do 16:00 zostanie wyłączony prąd dla miejscowości Krempachy i Nowa Biała.

Pierwsze prace wyburzeniowe przy użyciu mikrowybuchów miały miejsce w czwartek (28 sierpnia). Wówczas zlikwidowane zostały największe fragmenty mostu. Prace potrwają najpóźniej do końca września.


5 sierpnia w Nowej Białej odbyła się wizja lokalna, podczas której ustalono, że do rozbiórki zniszczonego mostu przystąpi około 30 żołnierzy z 1 Brygady Saperów w Brzegu. Podczas prac wykorzystane zostaną materiały wybuchowe oraz sprzęt ciężki.

Przypomnijmy: Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski zwrócił się do Bogdana Klicha, Ministra Obrony Narodowej z prośbą o włączenie wojska do prac przy rozbiórce zniszczonego mostu na Białce, na drodze powiatowej łączącej Nową Białą z Krempachami.
powódź_Małopolska_rzeka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj