KIRGISKA MŁODZIEŻ U WOJEWODY
2008-08-25
We wtorek (26 sierpnia) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski spotkał się z grupą młodzieży z Kirgistanu. Młodzież spędza wakacje w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Raciechowice 2005” i Marka Gabzdyla, wójta gminy Raciechowice. We wtorek kirgiska młodzież zwiedzała Kraków.

W czasie pobytu w Polsce grupa 15 dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego będzie nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim poznawać polską kulturę, tradycję i język. Będą mieszkać w gospodarstwach agroturystycznych w Czasławiu i w Gruszowie. Podczas pobytu wezmą udział m.in. w cyklu zajęć na temat historii Raciechowic i okolic, zwiedzą oprócz Krakowa, Tyniec, Wadowice, nawiążą kontakty z polskimi rówieśnikami. W programie pobytu jest także spływ Dunajcem, turniej sportowy, wyjazdy na basen, przejażdżki rowerowe i konne, a także wspólne przygotowywanie tradycyjnych polskich potraw wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich.

Raciechowice już po raz drugi goszczą kirgiską młodzież. W ubiegłym roku Stowarzyszenie „Raciechowice 2005” zaprosiło również grupę dzieci w ramach projektu „Poprzez naukę języka wracamy do korzeni naszych rodziców”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Senat RP. Tegoroczny projekt „Wracamy do korzeni naszych przodków” kosztuje około 120 tys. zł i jest finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Senat RP.
Raciechowice_Kirgizi
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj