POMOGLIŚMY DWÓM RODZINOM
2008-08-21
W piątek (22 sierpnia) przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczyli dwóm rodzinom z Opolszczyzny 5162,66 złotych, które udało się zebrać podczas akcji pomocy ofiarom trąby powietrznej.

W zbiórce wzięli udział pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, delegatur w Tarnowie i Nowym Sączu oraz Małopolskiego Kuratorium Oświaty. W Tarnowie do akcji spontanicznie przyłączyli się też pracownicy oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Urzędu Marszałkowskiego i biura wyborczego.
Akcję w Krakowie zainicjowali Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski oraz Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski, którzy jako pierwsi wrzucili datki do puszek.
Pieniądze przekazane zostały dwóm rodzinom, które najbardziej ucierpiały z powodu przejścia trąby powietrznej - straciły domy i cały dobytek. Każda z rodzin otrzymała po ponad 2,5 tys. zł. Pieniądze wręczył osobiście przedstawiciel Wydziału Polityki Społecznej MUW, który pojechał na Opolszczyznę.
W dotarciu do najbardziej potrzebujących pomógł Wojewoda Opolski:
Rodzina z Balcarzowic - siedmioosobowa rodzina wielopokoleniowa z dwójką dzieci. Ich dom został całkowicie zniszczony a jedna osoba dorosła i jedno dziecko zostały ranne w wyniku trąby powietrznej i są w szpitalu. Teraz część rodziny mieszka u bliskich a część w kontenerze mieszkalnym.
Rodzina z Błotnicy Strzeleckiej - pięć osób, w tym trójka dzieci. Ich dom został całkowicie zniszczony. Teraz wszyscy mieszkają u bliskich a w najbliższym czasie przeniosą się do kontenera mieszkalnego.
trąba powietrzna_Opolszczyznatrąba powietrzna_Opolszczyznatrąba powietrzna_Opolszczyzna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj