DZIECI U WICEWOJEWODY
2008-08-09
12 sierpnia (wtorek) Stanisław Sorys Wicewojewoda Małopolski gościł grupę ponad 40 dzieci, uczestników półkolonii zorganizowanej w ramach programu „Wakacje za grosik”. Program współfinansowany był z budżetu Wojewody Małopolskiego.

Organizator półkolonii Caritas Kielecka - Stołówka i Stacja Opieki oddział w Proszowicach, otrzymała od Wojewody wsparcie finansowe w wysokości 25.000 zł.

Podczas wizyty dzieci zaśpiewały Wicewojewodzie piosenki. Stanisław Sorys zaproponował też aby dzieci usiadły w jego fotelu i choć przez chwilę poczuły, jak to jest być Wicewojewodą.


Z tegorocznej edycji „Wakacji za grosik”, prowadzonej w trzech turnusach, skorzystało ok. 130 dzieci. Uczestnicy półkolonii wyłonieni zostali dzięki informacjom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach, Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Proszowicach oraz samego Caritasu, który jest w stałym kontakcie z najuboższymi rodzinami.

W czasie półkolonii dzieci odwiedziły m.in. basen w Kazimierzy Wielkiej, Ogród Doświadczeń, Zoo i Park Jordana w Krakowie oraz Zamek w Niepołomicach. W środę odbędzie się dzień obozowicza- na placu przed proszowickim Caritasem zostaną rozbite namioty, w których uczestnicy kolonii spędzą noc.
Wicewojeowda dzieci wakacje za grosik 2Wicewojeowda dzieci wakacje za grosik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj