WYPADEK POCIĄGU - INFORMACJA
2008-08-09
Z informacji przekazanych do Małopolskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przez Konsulat RP w Ostrawie wynika, że wśród rannych w wyniku piątkowego (8 sierpnia) wypadku pociągu relacji Kraków-Praga są dwie osoby z Małopolski.
Mieszkaniec Libiąża oraz mieszkanka Andrychowa są pod opieką lekarzy w Czechach.
Konsulat podaje również, że w wypadku zginęło 6 osób, w tym jedna Polka. Tożsamość dwóch ofiar nadal nie jest znana.
Przypominamy: W piątek, zaraz po wypadku Małopolskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło dwa specjalne telefony z prośbą o zgłaszanie się osób, których bliscy prawdopodobnie jechali pociągiem relacji Kraków-Praga.
012-392-11-15
012-392-13-00
W piątek w godz. 14-18.30 pod tymi numerami dyżurował również psycholog.
Pracownicy centrum odebrali ponad 30 telefonów, głównie z prośbami o informacje. Dwa telefony to były zgłoszenia o osobach, które podróżowały tym pociągiem. Jedna osoba po pewnym czasie wycofała zgłoszenie, natomiast w drugim przypadku sygnał się potwierdził. Osoba ta została poinformowana o losie członka rodziny. Nie była to osoba z Małopolski. Nikt nie potrzebował wsparcia psychologa. Wczoraj o godz. 18.30 psycholog zakończył dyżur w siedzibie centrum zarządzania kryzysowego. Dyżur jest kontynuowany, przez całą dobę, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Radziwiłłowskiej 8b w Krakowie, tel. 012-421-92-82.
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj