DLA DZIECI Z AFGANISTANU I IRAKU
2008-07-31
Ponad 2 tys. dzieci z Afganistanu i Iraku zostanie obdarowanych artykułami szkolnymi zakupionymi w ramach akcji humanitarnej zainicjowanej przez Jerzego Millera, Wojewodę Małopolskiego. Małopolski Urząd Wojewódzki zebrał blisko 50 tys. zł.

Jestem wdzięczny wszystkim dzieciom, które zechciały podzielić się swoimi oszczędnościami z dziećmi z Afganistanu i Iraku – powiedział Jerzy Miller zwracając się do dzieci, które przyszły dzisiaj do Wojewody, by symbolicznie przekazać żołnierzom artykuły szkolne dla swych rówieśników z Afganistanu i Iraku. W spotkaniu udział wzięli również płk Tomasz Piekarski, Zastępca Dowódcy 6. Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie oraz ks. Andrzej Augustyński.

Żołnierze 6. Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie, którzy specjalnie w tym celu przyjechali dziś do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zabrali dary do jednostki wojskowej. Podczas najbliższego wyjazdu na misję (we wrześniu), żołnierze przekażą dary afgańskim i irackim szkołom. Do darów dołączone zostaną listy, skierowane do dzieci z Afganistanu i Iraku, napisane przez podopiecznych stowarzyszenia „U Siemachy”.


Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, 3 kwietnia br. wystosował apel do wszystkich małopolskich szkół z prośbą o przyłączenie się do akcji humanitarnej "Dzieciom Afganistanu i Iraku". Zbiórka, prowadzona indywidualnie w każdej placówce, trwała do 18 kwietnia br. Zainteresowanie było tak duże, że pomimo zakończenia akcji pieniądze wpływały na konto Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego do 25 czerwca br.

Na apel Wojewody odpowiedziało ponad 280 szkół. Uczniowie małopolskich podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz wychowankowie przedszkoli zebrali blisko 50 tys. złotych.

Najwięcej pieniędzy zebrali m.in. uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie (1490 zł) oraz Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie (1041,55 zł).

Za zebrane pieniądze udało się kupić około: 11,5 tys. zeszytów, 7 tys. długopisów, 9 tys. ołówków, 4,5 tys. gumek do mazania, oraz po około 2 tys. sztuk: linijek, ekierek, cyrkli, temperówek, zestawów kredek oraz kalkulatorów. Tym samym udało się skompletować zestawy dla ponad 2 tys. dzieci.

Akcję zorganizował Małopolski Urząd Wojewódzki we współpracy z 6. Brygadą Desantowo-Szturmową w Krakowie.
miller irak dary dzieci
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj