ODBUDOWANO MOST W LIPINKACH
2008-07-23
W niedzielę (27 lipca) z okazji V Dni Gminy Lipinki, Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski weźmie udział w uroczystości poświęcenia mostu na potoku Lipinianka.

Most zniszczony w czasie powodzi w 2006 roku odbudowano dzięki dotacji z rezerw celowych budżetu państwa. W lutym br. Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski w ramach I transzy promes dotyczących usuwania skutków klęsk żywiołowych przekazał gminie dotację w wysokości 75 890 zł.

Uroczystości w Lipinkach rozpoczną się o godz. 11:00 mszą św. w Sanktuarium w Lipinkach. Po mszy Wicewojewoda wręczy 1 złoty, 2 srebrne oraz 4 brązowe Krzyże Zasługi osobom wyróżnionym m.in. za działalność na rzecz ochrony środowiska, społeczną, sportową . O godz. 12:30 nastąpi poświęcenie samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach oraz zmodernizowanego mostu.


Przypomnijmy: W województwie małopolskim w ramach I transzy promes dotyczących usuwania skutków klęsk żywiołowych z rezerw celowych budżetu państwa w trakcie realizacji są już odbudowywane: 123 km dróg gminnych, 12 mostów i przepustów, 2 budynki szkół, 3 budynki oświatowo – wychowawczych, 1 obiekt sportowy, 0,05 km kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz 0,35 km brzegów potoków. Dodatkowo 21 lipca br. 83 małopolskie gminy i powiaty otrzymały na ten cel z rąk Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego promesy, o wartości 23 mln zł.
Lipinki_gmina_herb
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj