DOFINANSOWANIE DLA „ORLIKÓW”
2008-06-11
46 miejscowości otrzymało we wtorek (10 czerwca) decyzje o dofinansowaniu z budżetu państwa budowy boisk w ramach Rządowego Programu „Orlik 2012”. Do końca tego roku w naszym regionie powstanie 49 "Orlików"

Wręczenie decyzji odbyło się w Myślenicach na boisku Klubu Sportowego „Dalin”. W uroczystości udział wzięli m.in. Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki, Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski oraz Marek Nawara, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Władze miejscowości, które otrzymały decyzję o dofinansowaniu z budżetu państwa mogą przystępować do ogłoszenia przetargu. Na dofinansowanie w wysokości około 1/3 kosztów budowy liczyć już mogą: Myślenice, Siepraw, Wadowice, Łapanów, Kamienica, Chełmek, Tarnów, Ochotnica Górna, Kasina Wielka, Świnarsko, Wolbrom, Żabno, Pleśna, Ropa, Brzesko, Gdów, Czarny Dunajec, Libiąż, Borzęcin, Wieliczka, Gnojnik, Olkusz,Charsznica, Nowe Brzesko, Oświęcim, Skawina, Zawoja, Sękowa, Stryszów, Skrzyszów, Raba Wyżna, Lipnica Murowana, Krzeszowice, Kęty, Grybów, Bukowina Tatrzańska, Babice, Kraków, Limanowa, Pałecznica, Podegrodzie, Radgoszcz, Tymbark, Uście Gorlickie, Zabierzów.

Boisko powstaje także w Racławicach, które wcześniej objęte zostały programem pilotażowym.
Również we wtorek przedstawiciele gmin i powiatów, które planują budowę boisk, podpisali umowy na dotacje z Markiem Nawarą, Marszałkiem Województwa.
Program „Orlik 2012” zakłada budowę wielofunkcyjnych boisk dla młodzieży. Boiska będą bezpłatne i ogólnodostępne, a przy nich zatrudniony będzie trener środowiskowy. Boiska będą odpowiednio ogrodzone i oświetlone, będą również posiadały zaplecze, w którym znajdą się szatnie, toalety oraz pomieszczenia na sprzęt.

Budowa boisk finansowana jest z trzech źródeł: budżetu państwa, samorządu wojewódzkiego oraz gminy bądź powiatu. Koszt jednego obiektu to około 1 mln złotych. W ramach programu samorządy dostają gotowy projekt architektoniczny i techniczny oraz instrukcję „krok po kroku” jego realizacji - muszą to tylko dostosować do lokalnych warunków. Więcej informacji o „Orliku” na stronie:htpp://www.orlik2012.pl/
orliki sorys pajor
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj