WSPÓŁPRACUJEMY Z AUSTRIĄ
2008-05-23
W piątek (23 maja) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski spotkał się z Christophem Ceską, konsulem generalnym Austrii w Krakowie. Konsul przedstawił się wojewodzie po objęciu stanowiska na początku tygodnia.
Jerzy Miller podkreślił, że bardzo zależy mu na dobrej współpracy Polski, a przede wszystkim Małopolski z Austrią. Jak zauważył, Austria była zawsze postrzegana jako kraj, który jest łącznikiem pomiędzy Europą Zachodnia a wschodnią częścią kontynentu.

- Moim głównym zadaniem jest zintensyfikowanie naszej współpracy na wszystkich płaszczyznach, także gospodarczej i turystycznej - mówił Christophe Ceska. - Wśród Austriaków wzrasta zainteresowanie Polską.

Wojewoda wyraził nadzieję, że uda się przyciągnąć do Małopolski austriackich inwestorów, którzy stworzą w naszym regionie miejsca pracy. Wiedeń słynie jako europejskie centrum kongresowe – mówił wojewoda i przyznał, że jego marzeniem jest, aby Kraków mógł pełnić podobną rolę. Zwrócił się z prośbą do konsula o przekazanie wiedeńskich doświadczeń stolicy Małopolski. Konsul zaoferował swoją pomoc w tej sprawie.

Christophe Ceska urodził się w roku 1966 we Francji. Ma obywatelstwo austriackie i francuskie. Pracował m.in. w ambasadach Austrii w Paryżu i Londynie oraz w przedstawicielstwie Austrii przy Unii Europejskiej.
Austria flaga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj