POROZUMIENIE W SPRAWIE OBWODNICY
2008-05-14
W środę (14 maja) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, uczestniczył w podpisaniu porozumienia w sprawie opracowania dokumentacji dla budowy północnej obwodnicy Krakowa.

Umowa została zawarta pomiędzy Marszałkiem Województwa a Prezydentem Miasta Krakowa. Strony zobowiązują się w niej do współpracy przy opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej i kompletnych materiałów do decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych oraz decyzji ULD (ustalenie lokalizacji drogi).

Domknięcie układu drogowego na północy Krakowa to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Małopolsce. Przygotowanie dokumentacji powinno znacznie ułatwić rozpoczęcie budowy drogi przyszłemu inwestorowi.

- Nasze działania przyspieszą tę inwestycję - zapewnia Jerzy Miller. - Zawsze może się pojawić szansa na dodatkowe pieniądze, np. ktoś inny nie wykorzysta przyznanych mu środków. Wtedy Kraków będzie zwycięzcą, ponieważ będziemy gotowi do realizacji.

Koszty opracowania tej dokumentacji oszacowano na ok. 4 mln złotych. Województwo i miasto podzielą się nimi po połowie. Wykonawca zostanie wyłoniony w drodze zamówienia publicznego. Dokumentacja ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku.
Północna obwodnica porozumienie Majchrowski Nawara
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj