ZEBRALIŚMY 20 TYSIĘCY
2008-04-23
    Ponad 20 tysięcy złotych zebrali uczniowie małopolskich szkół w ramach akcji zorganizowanej przez Małopolski Urząd Wojewódzki oraz 6. Brygadę Desantowo-Szturmową. Za te pieniądze kupione zostaną przybory szkolne dla dzieci z Afganistanu i Iraku.

Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, 3 kwietnia 2008 roku wystosował apel do wszystkich małopolskich szkól z prośbą o przyłączenie się do akcji „Dzieciom Afganistanu i Iraku”. Zbiórka, prowadzona indywidualnie w każdej placówce, rozpoczęła się parę dni później i trwała do 18 kwietnia. Wzięło w niej udział ponad 100 szkół. Pieniądze trafiły na konto Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Pracownicy urzędu kupią za nie m.in.: 5 tys. zeszytów, 2 tys. długopisów, 3 tys. ołówków, 1 tys. linijek, 1 tys. kalkulatorów. Prawdopodobnie uda się skompletować zestawy dla co najmniej tysiąca dzieci. Informacje o tym, co rzeczywiście potrzebne jest uczniom, przekazali urzędowi polscy żołnierze, pełniący misje wojskowe w tych krajach. Żołnierze podjęli się również przetransportowania i przekazania darów afgańskim i irackim szkołom. Akcja „Dzieciom Afganistanu i Iraku” jest odpowiedzią na apel Dowództwa Wojsk Lądowych.

Równocześnie, w małopolskich szkołach prowadzona była kampania edukacyjna, która ma pomóc dzieciom i młodzieży zrozumieć znaczenie misji zagranicznych. W szkołach organizowane będą spotkania z żołnierzami z polskiego kontyngentu w Iraku, którzy opowiedzą o realiach życia w tym kraju.

Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu

W nagrodę zaproszeni zostali 22 kwietnia do jednostki 6. Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Żołnierze, specjalnie z tej okazji, zorganizowali „Dzień Otwartych Koszar”, podczas którego obejrzeć można było pozorowaną akcję bojową, pokaz broni strzeleckiej, prezentację pojazdu „Hummer”.

Jerzy Miller, podczas wizyty w jednostce wojskowej, osobiście wręczył dyplomy uczniom oraz podziękował nauczycielom i żołnierzom za zaangażowanie w zbiórkę.
Dzieciom Afganistanu i Iraku
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj