SREBRNE KRZYŻE ZASŁUGI
2008-04-10
     Stanisław Sorys, Wicewojewoda Małopolski wręczył Srebrne Krzyże Zasługi przedstawicielom Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Uroczystość odbyła się 12 kwietnia w sali obrad Oddziału „Beskid” PTTK w Nowym Sączu.

Odznaczenia otrzymali Anna Madeja i Zofia Świdrak. Natomiast pośmiertnie wyróżniony został Juliusz Kołodziejczyk. Odznaczeni artyści poprzez swoją sztukę, promują kulturę Ziemi Sądeckiej.

Anna Madeja od lat poświęca się pracy z dziećmi, ucząc je malowania na szkle. Pracuje m.in. z podopiecznymi szczawnickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Co roku prowadzi też artystyczne zajęcia plenerowe dla uczniów krakowskich szkół oraz dla młodzieży z zaprzyjaźnionych domów kultury z Warszawy i okolic. Jej twórczość obejmuje tematykę sakralną: postaci świętych i aniołów, sceny biblijne oraz obyczaje ludowe górali i legendarnych zbójników.

Zofia Świdrak jest malarką i instruktorem prac plastycznych. Działała w Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Wielokrotnie brała udział w wystawach i plenerach na terenie Sądecczyzny, jak również w Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Juliusz Kołodziejczyk był rzeźbiarzem i społecznikiem. Swe prace przedstawiał na wystawach rzeźby na terenie Sądecczyzny i na „deptaku krynickim”. Zmarł 11 lutego br.
Medal
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj